רפואה סינית

רפואה סינית ודיקור

רפואה סינית

טיפולי דיקור לפי הרפואה סינית .
דיקור אוזן – דיקור איזון הגוף דרך נקודות באוזן.
מוקסה –  חימום נקודות בגוף ע"י צמחי מרפא מיובשים.
הקזה- הוצאה של דם
כוסות רוח
גווא-שה
צמחי מרפא
תרגילי צ'יקונג

דיקור

טיפולי דיקור ראש YNSA לפי רפואה יפנית.
טריגר פוינט – נקודות משחררות כאב.

הטיפולים מבוססים על ידע וחוכמות עתיקות מהמזרח הרחוק, שלפיהם מחולק הגוף ל 12 ערוצים (מרידיאנים) עיקריים בהם זורמת אנרגיות החיים במידה ויש חסימה או הפרעה באיברים או במרידיאנים מופיעה בעיה בריאותית וחוסר איזון בגוף ,עלידי דיקור אקופנקטורה או על ידי לחיצה על נקודה מוגדרת על גבי המריאדנים ניפתחת החסימה והצ'י ימשיך לזרום ולהחזיר את האיברים והגוף לבריאות ורפואה,   הנקודות וההשפעתם על הגוף הם ידע וחכמה עתיקה של איזון בין חום לקור עודף וחוסר לחות ויובש איזון היסודות. כל נקודה יש איכות מיוחדת שלה המשפיעה על הגוף האיברים-הדם אנרגיה – צ'י, גידים, עור, עצמות שרירים,  באיבחון הגוף דרך הפנים – לשון דופק תישאול ניתן לזהות את שורש הבעיה בו הוסר האיזון בגוף, מטפלים בנפש וברגש האדם ובמקור שהביא את חוסר האיזון.

תרגילי ציקונג

התרגילים מבוססים על שילוב של נשימה – תנועה – וכוונה של האנרגיה בגוף. התרגילים מכוונים אל האיברים הפנימים כגון כבד, לב, כליות, ראות, טחול, מעיים תרגול סירקולציה של נשימה והזרמת אנרגיה בתוך הגוף ועמוד שדרה, ויסות ואיזון האנרגיה בתוך האיברים והערוצים, התרגילים משלבים: נשימה, כוונה, צבע, רגש ותנועה על ידי כך מחזקים את הצ'י במרכזים ובאיברים, שוטפים מפרקים, שרירים, גידים, עצמות ומאפשרים איזון בין שני הצדדים של המוח, יציבה נכונה וחיזוק כללי. בקליניקה נשתמש בלימוד התרגילים המתאימים לבעיות שגרמו לחוסר האיזון.

דיקור ראש

שיטת דיקור הקרקפת YNSA פותחה על ידי רופא יפני בשם טושיקטסו ימאמוטו לפני כארבעים שנה, והיא אחת משיטות הדיקור היעילות ביותר המיושמות כיום בעולם. ייחודה של השיטה הוא במשוב המיידי לדיקור ובאפקט הדרמטי שלה על כאבים מסוגים שונים, הפרעות תנועה ובעיות נוירולוגיות שונות.

ד”ר ימאמוטו, שהתמחה כרופא מרדים וכרופא נשים, למד אקופונקטורה בשנות ה-70 ואף שילב דיקור כרופא מרדים בניתוחים שונים ולידות. מתוך עבודתו עם דיקור וניסיונו עם מטופלים רבים, גילה נקודות חדשות ואפקטיביות שמהן צמחה שיטה שלמה שלימים נקראה YNSA – Yamamoto New Scalp Acupuncture. כיום ד‘ר ימאמוטו בן השמונים פלוס עדיין מטפל בעשרות מטופלים מדי יום בבית חולים שיקומי אשר בבעלותו ביפן ומרצה בפני רופאים ומטפלים בכל העולם.
הטיפול ב-YNSA מתאפיין בתוצאות מיידיות אשר מורגשות כבר עם החדרת המחטים. 

טריגר פוינט

 טריגר פוינט טרפי – trigger points therapy – טיפול בנקודות מעוררות כאב להחזרת טווחי תנועת השרירים ולהורדת העומס ממערך הרקמות הרכות.

איזון פאשיה – איזון תנועתי של מערך הרקמות הרכות בגוף באמצעות טיפול מנואלי, במרכז הגישה של השיקום האורתופדי עומדת מערכת נקודות הטריגר ההופכות את מערך השרירים הגופני ממערך תנועתי למערך שהוא גם הגנתי. בדיוק כמו בחוויה של פחד וגופנו ללא מחשבה ננעל כך גם מבצע הגוף או ליתר דיוק מערכת העצבים האוטונומית, זו שאחראית על התהליכים הלא רצוניים בגופנו כגון לב, קיבה, טחול וכו, נעילה מהירה של כל איבר או אזור בגוף המיצר מוגבלות בתנועה וכאב.

על ידי שימוש בלחץ איסכמי, לחץ נקודתי, יחסית עדין ולא כואב המייצר הזרמת דם מוגברת לנקודת הטריגר ומידית מוריד כאב ומלמד את המערך הגופני כי הוא יכול להשאיר את הנקודה רפויה.

ניתן לטפל בכאב של מגוון אדיר של סימפטומים כאב וביניהם: כאבי ראש, סחרחורות, כאבי שיניים, כאבי עיניים, צפצופים באוזניים, מגרנות, ורטיגו, נעילת לסתות, כאבי צוואר, כתף קפואה, כאבים בחזה, טניס אלבואו, גולף אלבואו, תעלה קרפלית, טריגר פינגר, כאבי גב, פריצות דיסק, בלטי דיסק, בקעי דיסק, שינויים ניווניים, שחיקת סחוס, בעיות ברכיים, דורבן ועוד.