ריפוי במגע

טיפול במגע

שיאצו אנימה - אקופרסורה -עיסוי - טווינה- רפלקסולוגיה.

שיאצוּ (ביפנית: 指圧, "שי" משמעו – אצבע, ו"אצו" – לחץ) היא שיטת טיפול במגע בתחום הרפואה המשלימה, שמקורה ביפן, שם היא טיפול רפואי מורשה. השיטה מסייעת בבעיות אורתופדיות בעמוד השדרה, בעיות פנימיות בתחומי נוירולוגיה, בעיות עיכול, גינקולוגיה, בעיות רגשיות כמו מתח ודיכאון איזון וחיזוק האיברים ופתיחת המרדיאנים.

ישנן שתי אסכולות שיאצו: אחת המבוססת על אנטומיה ופיזיולוגיה מערבית, והשנייה מבוססת על רפואה סינית מסורתי .

השיטה מתבססת על עקרונות הרפואה הסינית, בהשפעת טכניקות כגון אקופונקטורה (דיקור) וטווינה. ההנחה המרכזית של השיטה היא כי בגוף האדם קיימים ערוצי אנרגיה בלתי נראים המכונים מרידיאניים, אשר משפיעים ומושפעים מהאיברים הפנימיים. על פי השיטה, כל מחלה היא מצב הנובע מחוסר איזון כלשהו, היוצר "חסימה אנרגטית" בערוץ האנרגיה/מרידיאן או באיבר, וגורם להופעת תסמינים כמו כאב, לחץ או רפיון, עצם הטיפול במגע – השיאצו מאפשר לגוף לחזור להתחזק ולהילחם בעצמו בחוסר האיזון או המחלה ולחזור לרפואה שלמה.

ריפוי עמוק דרך שיאצו "האחד הוא הכול ,והכול הוא אחד"

הרפואה המערבית תופסת את החיים באופן אנליטי ומתייחסת לגוף כאל אוסף של  איברים.
כמו מכונה.
במערב יושמה הגישה שרואה בגוף ובנפש שתי ישויות נפרדות, ומטפלת אך ורק בחומר- בגוף.
במזרח החיים נחשבים כאורגאניים , כל פרט עובד בתאום עם השלם.
לפי תפיסתה  של הרפואה המזרחית מחלה נוצרת כאשר (רעלן צ´י)  יוצר חסימות אנרגטיות בגוף אשר לא מאפשרות לאנרגית החיים הצ'י לזרום בגוף.

הדבר דומה לנהר זורם, אשר במקומות שונים נוצרו מחסומים העוצרים את המים ונגרמת התייבשות. הצמחים במקומות אלו נובלים. על ידי סילוק החסימות חוזר הנהר לזרימתו הטבעית והצמחים חוזרים לחיים.

מטפל שיאצו אינו לוחץ על נקודות הלחיצה והמרידיאניים לפי מפות ששורטטו לפני אלפי שנים, אלא מגיע לאבחון אמתי  על ידי אמפתיה עמוקה וחיבור אל  אנרגית החיים של המטופל אשר הופכת כל נקודת לחיצה כאל נקודת אבחון בפני עצמה, ובו זמנית משחררת את הרעילות שבאיברים כתוצאה מכך משתחררות החסימות האנרגטיות שנוצרו והגוף מקבל את האפשרות לרפא את עצמו.

השינויים שעבר העולם  בשלושת העשורים האחרונים הלכו והעמיקו – האוכל המהיר, קצב החיים המהיר, זיהום האוויר, וזיהום מקורות המים, העמיקו את המחלות שהאדם סובל מהם כיום ונוצר הצורך בשינוי השיטה והעמקתה.

ה" שיאצו " מטפל באדם ובמחלותיו על ידי איחוד עמוק של לב המטפל עם לב המטופל והופך את השיאצו מטכניקה לטיפול עמוק ומרפא. השיאצו נותן מענה לבעיות שונות ומעלה את איכות חייו של המטופל.

טיפולים המשפיעים על מערכת החיסון והריפוי של הגוף עם השפעה חזקה על המערכת הנפשית-רגשית ומעודדים את כוחות הגוף לרפא את עצמו.

מומלץ לפגיעות אורתופדיה, בעיות גב, ראש, צוואר, .ע. שידרה (דורבן, רצועת דיסק, בלט, עקמת, )

סטרס-שרירים: פגיעות, מתח, התכווצויות, חוסר איזון באברים פנימיים, כבד, לב, לבלב, טחול, כליות, ריאות, סכרת, אבנים בכליות, כיס מרה, לחץ דם ,כולסטרול.

מניעה – לפני – בזמן – ואחרי טיפולים כימיים בסרטן מקל על תופעות לוואי ועוזר בשיקום מהיר.

פיברומיאלגיה – כאבים בלתי מוסברים בגוף: דלקות פרקים, עייפות, שיקום מפרקים.
נפשי-רגשי: דיכאונות, מועכות, חרדות, נדודי שינה, קשב וריכוז, עומסים.