עבודה אנרגטית

עבודה אנרגטית

טיפול באנרגיה הילינג ושטיפה אנרגטית של מרכזים

הטיפול האנרגטי כולל את הדיקור הסיני יפני המגע שיאצו תרגילי הציקונג .בשטיפה האנרגטית מאבחנים את המרכזים של המטופל אם בחוסר או בעודף אם יש לו שדות אנרגטיים או אין ואת הסיבה לכך .כל מרכז מאפיין שליטה על איברים פנימיים, הגוף הפיזי ,והמרידיאניים שבתחומו ,נזהה חוסר עודף תקיעות ומרכז שאינו מאוזן יטופל באיזון ושטיפה אנרגטית ,נאבחן את הרגש העולה מתוכו ועי שיטת פינוי המרחב הפנימי נשחרר את הרגש .בטיפול נשלב גם דיקור סיני דמיון מודרך וכניסה לתוך האיבר שבמרכז התקוע בזמן הטיפול האנרגטי רוכש המטופל כלים לעבודה של נשימה עמוקה והזרמת האנרגיה במרכזים .בעבודה האנרגטית נשתמש בערוצים לפי היהדות והקבלה בשיטת עבודה בתוך הגוף האנרגטי בתנועה פנימית מחשבה כוונה ונשימה ,המטופל לומד להשתמש בתרגילים ולהניע לאזן ולהרפות את האיבר באזור בו אובחנה הבעיה ולהניע בו אנרגית מרפא .תוך כדי הטיפול נשלב עבודה רגשית נפשית ושחרור טראומות חרדות כאבים שחרור רגשות קיבעונות רגשים ומנגנוני הגנה תקועים.

השטיפה האנרגטית

במהלך השטיפה, משתחררות חסימות אנרגטיות גם פיזיות טראומטיות החוסמות את הגוף על ידי זיכרון של העבר המעמיס על הרבדים של הגוף וגורם למחלה .השטיפה האנרגטית תאפשר לגוף אברים ושבעת המרכזים להשתחרר, בטיפול המטופל שוכב על גבו

המטפל עובר, לוחץ בצורה מסוימת, על אזורים בגוף, מהראש עד לשיפולי הבטן, על אזורים החופפים כמעט למרכזים האנרגטיים, הצ'קרות. בלחיצות, המטפל מתחשבים במבנה הקווים האנרגטיים, לימפה, כלי דם, אברים פנימיים, מרדיאניםהעוברים בגוף.

על ידי הלחץ שמפעיל המטפל נוצרת חסימה פיזית ולאחריה באה ההרפיה.  התהליך מלווה בנשימות מהירות ורגילות או סוגי נשימות והדמיה לפי בקשת המטפל.  המטופל נשאר בהבנה ובהכרה אך מאפשר לאנרגיות לעבור דרכו ולתת לגוף להגיב ולהשתחרר המטופל צריך לאפשר לדמיון, לרגשות, לזרום דרכו.

בתום הלחיצות, בסיום  המטפל אוחז באזור הראש בין כפות ידיו, מתחבר לאנרגיות באזור סקרום  וקארנייאל

בזמן השחרור מגיב כל מטופל בצורה שונה כמו: בכי, צחוק, פחד, רעד שיעול וכ"ו. המטפל ממשיך להזרים אנרגיות ושואל שאלות את המטופל.

* מצב שטיפה זה נעשה בהכרה מלאה ולכן המטופל חווה את כול מהלך הטיפול וזוכר כל פרט.

רגע השיחרור

מצב הרעד מחויב להתהוות, בלי רעד אין שחרור אנרגיות ואין כניסת אנרגיות לגוף המטופל.

שיטת קרניוסקרל

קרניו סקרל היא שיטה לטיפול בבעיות שונות על ידי הקשבה לקצב זרימת נוזל המוח והשדרה בגוף. זהו טיפול עדין ביותר, במגע, שמטרתו לעזור לגוף לרפא עצמו על ידי שיפור קצב ואיכות הזרימה של נוזל המוח במערכת הקרניוסקרלית.

המערכת הקרניוסקרלית היא מערכת פיזיולוגית הכוללת את המוח, חוט השדרה, נוזל המוח, הקרומים סביבו והעצמות אליהן הם מחוברים. במערכת זו נוצרת תנודה העוברת דרך כל רקמות הגוף וניתנת לחישה במגע יד.

את הביטוי לנשימת החיים ניתן להרגיש בגוף בתנודה ריתמית עדינה שמקורה בנוזל המוח והשדרה והיא עוברת דרך הרקמות לכל התאים. תדירות ואיכות תנועה זו אצל המטופל/ת מצביעה על מצבו/ה הבריאותי, פיזית ונפשית. טיפול קרניו סקרל מתבסס על תנועה ריתמית זו של כל תא בגוף, שמקורה בנוזל המוח והשדרה המיוצר בתוך חדרי המוח ,נשימת החיים –, מניעה את בגוף ושומרת על בריאותו. מטפל מיומן יכול לחוש בתנועה ולהעצים אותה, ובכך לעזור לגוף לחזק את כוח הריפוי הפנימי ולשחרר את המתחים, על מנת לחזור לאיזון ובריאות..

מהפן הפיזי, מטרת הטיפול היא להחזיר את איזון התנועה בין עצמות הגולגולת, עצמות האגן, קרומי המוח ואיזון זרימת נוזל המוח והשדרה.
בפן האנרגטי המטרה היא לחזק את ביטויי "נשימת החיים", אותה אנרגיה ראשונית, בכל תא ואיבר.
למעשה, הטיפול הקרניוסקרלי מתייחס אל מורכבות רבה ביותר במבנה הפיזי-נפשי-רוחני של האדם, ברבדים שונים ורבים.
המטרה בטיפול היא לאפשר ל "נשימת החיים" להתבטא בצורה הטובה ביותר בכל איברי הגוף, כדי לעזור למטופל למצוא ולשמור על בריאותו.

הטיפול יעיל לפתרון בעיות שונות, ובהן: כאבי גב, מיגרנות, חוסר איזון הורמונלי, אפילפסיה, פגיעות ראש וצוואר, שיקום מתאונות וניתוחים, כאבים במפרק הלסת, מתח נפשי, תשישות, קשיי למידה, היפראקטיביות, אוטיזם ועוד.

צ'יקונג חמשת האיברים

ברפואה הסינית שמור מקום מיוחד לתרגול צ'י גונג רפואי המלווה בצלילים. במצב של "מחלה" –  כאשר אדם מצוי במצב של חוסר איזון עמוק בזרימת הצ'י – יש צורך להניע, לאזן ולטהר את הצ'י של האיברים הפנימיים בצורה ישירה ככל האפשר כדי לאפשר איזון מחדש – ריפוי.  לכן, אחד האתגרים בצ'י גונג רפואי הוא להשפיע על האיברים הפנימיים עצמם. הוספת צליל לתרגול התנועתי יוצרת תדר ייחודי שיכול לכוון את זרימת הצ'י אל וממקום ספציפי בגוף, ובכך למקד ולהעצים את ההשפעה של התרגול התנועתי.

הצליל המופק באמצעות הנשימה והקול, יוצר ויברציה פנימית שמוגברת ומשתנה בהתאם לאופיו, חוזקו, אורכו וגובהו. הנשימה בצ'י גונג היא נשימה סרעפתית, ביטנית, שבה, יורדת הסרעפת בזמן השאיפה, ונעשית שטוחה ומפעילה לחץ מתון על הבטן ועל האיברים הפנימיים (עיסוי פנימי), ובזמן הנשיפה, הסרעפת מתקמרת ועולה, וכך עוזרת לריאות להתכווץ ולהוציא את האוויר. בנשימה זו כמות האוויר הנכנס והיוצא גדלה ומשפיעה על עצמת הקול הנשימה סרעפתית הפוכה, כלומר, בשאיפה הסרעפת עולה, ובנשיפה יורדת.

 

הצליל המופק למטרות טיפול, יוצר אפקט חזק שמזרים, מנקה, מרוקן או ממלא, פותח סטגנציות ועוזר באיזון האנרגטי והנפשי. התנועה המלווה את הצליל תומכת ומעצימה את זרימת הצ'י. כל אלה גורמים להשפעה ישירה וחזקה על הצ'י של האיברים הפנימיים ולריפוי מהיר יותר.

תוך כדי טיפול לומד המטופל להחזיר את הקשר הבריא בינו לבין האיבר שניפגע להתחבר לאנרגית החיים שבתוכו ,לשחרר את החסימות שנוצרו בו וסביבו לגלות ולשחרר את הזיכרון הרגשי הטראומטי שגרם לחסימת הזרימה והאיזון בין האיבר לגוף וגרם למחלה. על ידי חיבור בין הצליל של האיבר הצבע הרגש הנשימה והתנועה הגוף מצליח לחזור ולשחרר את העומס והרעילות ולחזור לאיזון בריא