טיפול נפשי רגשי

טיפול נפשי רגשי

רפואת גוף – נפש

על פי מרכזים EFT ו EMDR

היפנוזה ודמיון מודרך

האנרגייה שבתוכנו, כמו אנרגיית היקום – אינסופית, בלתי מתכלה, ואינה נגמרת לעולם. היא מספיקה לשנים ארוכות ומלאות של עשייה, הצלחה, אושר, ובריאות מושלמת. ובכל זאת אנחנו מוצאים את עצמנו עייפים מהחיים, מבולבלים, סובלים מפגיעות פיזיולוגיות שונות, מטראומות, חרדות, בלבול, חוסר בטחון, מועקה, חוסר שקט נפשי עומסים רגשיים ומכאבים בלתי מוסברים. אנחנו לא מחוברים אל  עצמנו והאנרגיה האדירה שבתוכנו, ולכן רחוקים מניצול נכון של אוצרותיה.

מילת המפתח אם כן, היא חיבור בחירה.

בעזרת מגע, מחשבה, ריכוז, נשימה עבודה הכרתית, נפשית ורגשית ניתן להתחבר אל האנרגיה הפנימית שלנו ושל האחרים וליצור התחדשות, רפואה ואיזון, כל מה שחסר לנו זה כלים עוצמתיים להתמודדות עם עצמנו ועם החיים, בקליניקה נלמד להשתמש בכלים עוצמתיים להכיר את עצמנו להשתחרר מהעבר אל הווה נכון עוצמתי ומתוקן יותר שיאפשר חויית חיים תקינה בריאה ומאושרת יותר.

הטיפול מבוסס על שבעת המרכזים האנרגטיים (ניתן להרחיב את הידע בנושא בעזרת המאמרים "מרכזים – מבוא", ו"שבעת המרכזים"), ועל מפת היצירה הקבלית.

הגוף מתחלק לשדות אנרגטיים שונים, הפועלים בתאום, ומשפיעים על ההתנהלות הרגשית, הפיזית והרוחנית שלנו.

כל בעיה, בכל אחד מהרבדים, מתחילה במימד האנרגטי, וניתנת לפתרון ולשחרור, המשפיע באופן מידי על מצבו הפיזי של המרכז.

בקליניקה אנחנו מטפלים בשילוב של עבודה אנרגטית מרכזים eft  emdrבשילוב של טכניקות טיפולים נפשיים מיתקדמים ניקוי מרכזים אנרגטים

חיבור בין עבודה אנרגטית לבין עבודה נפשית רגשית – המרכזים האנרגטיים הם בעצם נקודות כוח פנימיות השולחות אנרגיה מסוגים שונים אל האדם. כאשר מרכז חסום, הוא משדר מצוקה המתבטאת ברגשות קשים. לדוגמא, אם נקח את המרכז השלישי, מקלעת השמש – המרכז האחראי על תחושת הערך העצמי, מתוכו אנו מתקשרים עם העולם שסביבנו. כאשר המרכז חסום, כשאין הכרה בכוחותינו, כשחסר מקום של בטחון פנימי, אנו הופכים וכחנים, שליליים, שיפוטיים, כוחניים, חייבים להצטיין, כפיתיים, תלותיים, קנאיים ומתקשים להרדם – בקיצור, קשה להסתדר איתנו, קשה לנו להסתדר עם האחרים. עבודה אנרגטית פשוטה על המרכז, תרגיע אותנו, תפחית ותעלים את קשת הרגשות המעיקים, ותסייע לנו להביא את עצמנו להגשמה והצלחה בעולם מתוך בטחון והשלמה עצמית.

סילוק טראומות מאיברים ומתודעה – במקביל לתופעות הרגשיות הנובעות ממרכז בעייתי, ישנם סימפטומים פיזיים באיברים עצמם הקשורים אליו. אם נמשיך עם הדוגמא הקודמת, של המרכז השלישי, נוכל לקבוע כי חוויה טראומטית קשה של פגיעה במערכת יחסים, אובדן בטחון, או כשל חברתי, תתבטא, (אפילו לאחר שנים) בסימפטומים כמו: בעיות עיכול, עצירות, כאבי בטן, צרבות, סכרת, בקע סרעפתי, צניחת איברים, אבני מרה ועוד. באמצעות עבודה אנרגטית על האיברים, יחד עם עבודה המשחררת את הטראומה שפגעה בהם, ניתן למנוע, להרגיע, לשפר ואף לפתור בעיות אלו.

כניסה פנימה ושחרור הנפש והרגש – בשלב זה נכנסת עבודה רגשית של כניסה פנימה, איתור נקודת הכשל, ושחרור של הרגש שגרם לכאב הגדול במערכת. פעמים רבות השחרור מלווה בתהליך של סליחה והבנה, לעצמי או לאחרים. 

פיתוח ושכלול הכרה – כלים אלו יסייעו לנו בהתמודדות נכונה בהמשך החיים. רובנו חיים מתוך רגישות גבוהה מדי, החושפת אותנו לפגיעות יומיומיות, איתן קשה לנו להתמודד. הקושי גורם לנו להתפרץ, לפגוע, או לחילופין להתנתק, על מנת להגן על עצמנו. בעזרת כלים בסיסיים של מודעות עצמית, חשבון נפש, ועבודת מידות – נלמד לפתח רגשות חיוביים, שקט, בטחון, עמידה על שלנו ושליטה עצמית נכונה.

התמקדות – דמיון מודרך – פינוי המרחב האישי.

כניסה וניקוי חמשת האיברים על ידי צליל וצבע – מעבר לרפואה העמוקה של כל הרבדים, נכנס לחמשת איברי הגוף המרכזיים, נשלח אליהם העצמה ובריאות, וננקה אותם. העבודה עוצמתית, מהנה, ניתן להשתמש בה עצמאית בכל זמן שהוא, והיא מתאפשרת באמצעות שימוש חוויתי בצלילים ובצבעים.

הטיפול פועל על רבדי ההכרה העמוקים ביותר, ומשחרר רגשות מודחקים, טראומות, מועקות, דפוסים שגויים וחסימות אנרגטיות, מפתח שדה הכרתי מתוקן, משחזר תפקודים פיזיולוגיים שנפגעו, מחזיר לאיזון רגשי, ומוביל אל מימוש, התבטאות נכונה ויצירתית בעולם, השלמה ובטחון.

דמיון מודרך

דמיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדמיון כדי להשפיע על המצב הנפשי, להעלות מחשבות לא מודעות באופן אסוציאטיבי, ולתרגל את שליטת המוח על התפקודים הגופניים. השיטה משלבת טכניקות הירגעות והרפיה.

בטיפול אפשר להיכנס אל האיברים ולשחרר רגשות, אפשר לשחזר מצבים מהעבר ולשחרר אותם, אפשר לתקן מערכות יחסים ע"י טכניקות שונות, אפשר לחזר את מערכות הגוף, לחזק מערכת חיסון ולטפל במחלות שונות.

השיטה מקובלת בשימוש בפסיכותרפיה קצרת – מועד פרטנית או קבוצתית, כסוג של התערבות טיפולית או מתודיקה בהדרכה, כשיטה בטיפול בביופידבק, כהכנה לקראת תחרויות ספורט, מבחנים חשובים או לידה ועוד. התהליך נושא אופי רגוע ושלו. הטיפול מתקיים בקבוצה או באופן פרטני, ונמשך, בהתאם לשיטה.

שיטת השחרור הרגשי EFT

שיטת השחרור הרגשי EFT

Emotional Freedom Technique

היא שיטה טיפולית משלימה שפותחה בשנות ה-80 בארצות הברית. השיטה מסתמכת על אזכורים ברפואה הסינית אודות "חסימות אנרגטיות" כסיבה למחלות ולבעיות, בשילוב עם שיטות פסבדו-מדעיות מערביות. השיטה מטפלת בשחרור טראומות וכבעון מחשבתי, פחדים, כעסים ושאר כשלים רגשיים, השיטה מטפלת בעומס הנפשי בזמן אמת בחיים ובתפוסים מושרשים המנהלים אותו מילדות. בשיטת השחרור הרגשי המטופל מתופף באצבעותיו על נקודות בגופו שבהם עוברים הנקודות על המרידיאנים, תוך אמירה מילולית המתארת את הבעיה, על מנת "לשחרר את זרימת האנרגיה" בגופו.

שיטת טיפול EMDR

שיטת טיפול EMDR  Eye Movement Desensitization and Reprocessing

הקהיה ועיבוד מחדש באמצעות תנועות עיניים) היא שיטת פסיכותרפיה שפותחה בסוף שנות השמונים של המאה ה-20 על ידי ד"ר פרנסין שפירו, כדי לטפל בסימפטומים וסבל הנובעים מחשיפה לאירועי חיים שליליים, או גורמי מצוקה, כגון אונס והלם קרב   חרם, השפלה וכישלון.